زندگی نامه محمدرضا مالکی/بازیگر و کارگردان
زندگی نامه محمدرضا مالکی/بازیگر و کارگردان
محمدرضا مالکی متولد ۱۳ دی ۱۳۵۹ در تهران، بازیگر و کارگردان است، فارغ التحصیل آکادمی تئاتر آناهیتا می باشد که از سال ۱۳۷۶ روی صحنه تئاتر رفت و سپس با فیلم کوتاه ادامه دارد و حالا در این عرصه می درخشد

به گزارش پایگاه خبری شباویز،محمدرضا مالکی بازیگر و کارگردان سینما، تلوزیون و تئاتر متولد ۱۳ دی ۱۳۵۹ در تهران است. وی فارغ التحصیل آکادمی تئاتر آناهیتا زیر نظر دکتر مصطفی اسکویی در سال ۱۳۸۰ می باشد که فعالیت هنری خود را در زمینه بازیگری با تئاتر شروع کرده است.

اولین تجربه بازیگری محمدرضا مالکی در سال ۱۳۹۲ در فیلم سینمایی ماهی و گربه به کارگردانی شهرام مکری بوده است.در این فیلم با تعدادی از هنرمندان از جمله بابک کریمی،  سعید ابراهیمی فر، فراز مدیری و سیاوش چراغی پور به ایفای نقش پرداخته است.

ایشان در سال ۱۳۹۳ دوره ی سختی را پشت سر گذاشت و در اثر مهم ” گاهی به پشت سر نگاه کن”  به کارگردانی مازیار میری نقش بازی کرد.

وی با هنرنمایی در این فیلم توانست تجربه بازیگری موفقی را برای خود رقم بزند و همکاری با بازیگرانی از جمله سعید چنگیزیان، هدایت هاشمی، امین تارخ و محمد متوسلانی را تجربه کند.محمدرضا مالکی پس از بازی در سریال گاهی به پشت سر نگاه کن، در سال ۱۳۹۶ در سریال” هیئت مدیره” بازی کرده است.

محمدرضا مالکی در سال هایی که در زمینه ی صدا و سیما مشغول به کار بوده با هنرمندان بسیار زیادی تجربه ی کاری داشته اما در میان بازیگران با سام کبودوند، میلاد رحیمی، سعید چنگیزیان،داریوش اشرفی و الیکا عبدالرزاقی با دو مرتبه بیشترین تجربه همکاری را داشته است.

وی در زمینه کارگردانی تئاتر، به تئاتر کودکان علاقه مند است.از اثاری که تاکنون بر روی صحنه برده است می توان به نمایش های «پینوکیو» و «پریماه» اشاره کرد.

Views: 6