زندگی نامه محمدرضا علیمردانی/سرگذشت عجیب از بیماری
زندگی نامه محمدرضا علیمردانی/سرگذشت عجیب از بیماری
محمدرضا علیمردانی صداپیشه، خواننده و بازیگر ایرانی متولد ۱۱ مرداد ۱۳۵۵ در تهران است. او دارای مدرک کارشناسی تئاتر، نمایش و بازیگری است و تاکنون به‌ عنوان دوبلور بسیاری از انیمیشن‌ ها فعالیت داشته‌ است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،محمدرضا علیمردانی متولد ۱۱ خرداد ۱۳۵۵ در تهران صداپیشه ، خواننده ، مجری ، استندآپ کمدین و بازیگر ایرانی است.

او مدرک لیسانس تئاتر، نمایش و بازیگری را دارد و به عنوان دوبلور در بسیاری از انیمیشن ها فعالیت داشته است که معروفترین آن دیرین دیرین بوده است که صدای چند شخصیت را از او می شنویم.

او اولین فرزند خانواده است. ۴ خواهر و یک برادر دارد. هیچ کدام از اعضای خانواده او وارد هیچ کدام از شاخه های هنر نشدند.

علیمردانی از بدو تولد دچار بیماری ارثی لارنژیت بوده و تا ۱۴ سالگی توان حرف زدن نداشته است. خود او در این باره می گوید در حالیکه پزشکان از درمان وی ناامید شده بودند ، با مطالعه سرگذشت مشابه یک قاری مصری با یک درمان سنتی مصری آشنا می شود و بعد از یک ماه سکوت مطلق ، درمان می شود.

محمدرضا علیمردانی در خانواده ای بزرگ شد که مخالفت زیادی با ورودش به دنیای هنر داشتند و حدود چهار سال به صورت پنهانی در تئاتر کار میکرد و خانواده اش گمان میکردند که به کتابخانه یا باشگاه ورزشی میرود.

سال ۱۳۷۰ زمانی که مشکل ناهنجاری های صدای محمدرضا علیمردانی تا حدودی حل شده بود به همراه یکی از دوستانش به نام مجید آقاکریمی وارد کلاس های کانون فرهنگی تربیتی حر در میدان راه آهن شد و دوره های بازیگری را زیر نظر سید جواد هاشمی گذراند.

اولین تجربه تصویری محمدرضا علیمردانی در سال ۱۳۷۴ در برنامه ای به نام جنگ آفتاب به کارگردانی حمید فرخ نژاد رقم خورد که بعد از پخش چند قسمت متوقف شد و اولین تجربه حرفه ای این هنرمند در تلویزیون سال ۷۶ با یک جنگ نوروزی به کارگردانی داریوش کاردان رقم خورد.

محمدرضا علیمردانی از حدود سال ۸۰ به صورت حرفه ای وارد دنیای دوبله شد و با خواندن نریشن و صدای عروسک آهسته آهسته وارد حوزه صدا شد و به سمت و سوی دوبله رفت و یکی از موفق ترین و پرکارترین های این حوزه است.

دیرین دیرین یکی از معروف ترین کارهای کارنامه هنری محمدرضا علیمردانی است که یک مجموعه پویانمایی در ژانر طنز است که به کارگردانی علی درخشی مشکلات اجتماعی و اقتصادی و … را محوریت قرار داده و اولین بار در نوروز سال ۹۴ منتشر شد.

محمدرضا علیمردانی به عنوان گوینده تمام شخصیت های این مجموعه در کنار تیم دیرین دیرین حضور دارد.

محمدرضا علیمردانی ازدواج کرده و با همسرش در دوران دانشجویی آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج این زوج شد، همسر محمدرضا علیمردانی روانشناسی خوانده و این زوج بعد از ۶ یا ۷ ماه آشنایی ازدواج کردند و یکسال بعد بچه دار شدند، محمدرضا علیمردانی یک دختر به نام سارا دارد و دخترش احتمالا متولد سال ۱۳۸۳ است.

محمدرضا علیمردانی علاوه بر تجربه های متعدد در زمینه های گوناگون دنیای هنر، تجربه خوانندگی را هم دارد و با خواندن تیتراژ سریال انقلاب زیبا در سال ۹۳ در میان مردم به شهرت و محبوبیت بیشتری رسید و بیش از پیش شناخته شد.

محمدرضا علیمردانی بعد از چند سال بازیگری و صداپیشگی به سراغ خوانندگی رفت و اولین آلبوم رسمی او در ۵ شهریور ۱۳۹۸ منتشر شد.

آلبوم به من فرار کن به عنوان اولین آلبوم رسمی محمدرضا علیمردانی شامل ۱۲ قطعه است.

Visits: 24