زندگی نامه رضا عطاران و همسرش فریده فرامرزی
زندگی نامه رضا عطاران و همسرش فریده فرامرزی
رضا عطاران یکی از بازیگران و کارگردانان معروف و محبوب ایرانی است.او که در رشته‌ی اقتصاد تحصیل کرده است در اواسط راه دانشگاه را رها کرده و به عرصه‌ی سینما و تلویزیون روی آورد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،رضا عطاران در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷ در یکی از محله‌های شهر مشهد به‌ دنیا آمد پدر و مادرش از اهالی بخش کاخک شهرستان گناباد از توابع خراسان رضوی بودند.

رضا عطاران دیپلم خود را در رشته اقتصاد در مشهد گرفت و برای ادامه تحصیل در رشته طراحی صنعتی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران به تهران آمد. با وجود علاقه به رشته تحصیلی‌اش، به بازیگری، فیلم‌نامه‌نویسی و کارگردانی روی آورد.

 رضا عطاران کار اصلی خود را در دهه ۱۳۶۰ در تئاتر مشهد با مرحوم حسن حامد شروع کرد، در این دوران او تماما نقش‌های غیر کمیک بازی کرد این همکاری تا مرگ حسن حامد در سال ۱۳۷۱ ادامه داشت.

عطاران در سال ۱۳۶۹ با بازی در مجموعه تلویزیونی بیداران به کارگردانی اصغر عبداللهی برای اولین بار در تلویزیون دیده شد و پس از آن با ایفای نقش در سریال پرواز ۵۷ و ساعت خوش مهران مدیری به شهرت رسید و در عرصه بازیگری پیشرفت کرد.

سریال پرواز ۵۷ طنزی به کارگردانی مهران مدیری است که در سال ۱۳۷۲ ساخته شد و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرد. رضا عطاران در کنار نصرالله رادش، سعید آقاخانی و حمید لولایی در این مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت.

ساعت خوش نام یک سریال طنز به کارگردانی مهران مدیری است که در آن رضا عطاران با رضا شفیعی جم، سعید آقاخانی، ارژنگ امیرفضلی و نادر سلیمانی هم بازی بود.

اولین حضور عطاران در فیلم سینمایی کلید ازدواج در سال ۱۳۷۶آغاز شد و سیندرلا عنوان دومین کار سینمایی عطاران بود که در سال ۱۳۸۰ رقم خورد. عطاران بعد از آن در فیلم هایی مثل کلاه قرمزی و سروناز، هوو و کلاهی برای باران فعالیت بازیگری اش را در سینما ادامه داد.

رضا عطاران با ساخت و بازی در سریال های خانه به دوش، متهم گریخت، سیب خنده، بزنگاه، کوچه اقاقیا، ترش و شیرین به شهرت فراوانی رسید.

رضا عطاران با بازی در فیلم های طبقه هساث، رد کارپت و کلاشینکف و سود آوری ۱.۶ میلیاردی در سینمای ایران لقب سود آورترین بازیگر را در سال ۱۳۹۳ از آن خود کرد. او با نقش آفرینی در فیلم نهنگ عنبر نقش ارژنگ صنوبر، من سالوادور نیستم، مصادره و هزارپا با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو شد.

رضا عطاران در سال ۱۳۷۳ با خانم فریده فرامرزی بازیگر سینما ازدواج کرده ولی تا کنون دارای فرزند نشده اند. فریده فرامرزی یکی از بازیگران سینما است که توانسته برای بازی در فیلم صندلی خالی نامزد سیمرغ بلورین نقش مکمل زن جشنواره فجر شود.

Views: 21