زندگی نامه امید حاجیلی/خواننده
زندگی نامه امید حاجیلی/خواننده
امید حاجیلی، مدرسِ اسبقِ دانشکدهٔ موسیقی صدا و سیما و دانشکدهٔ هنر و معماری دانشگاه آزاد است. آهنگساز و تنظیم‌کننده و نوازندهٔ حرفه‌ای ساز ترومپت که در بسیاری از آلبوم‌های موسیقی حضور داشته‌است، او سابقهٔ ۱۰ سال نوازندگی در ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر فیلارمونیک تهران، ارکستر سمفونیکِ صدا و سیما و ارکسترهای دیگر دارد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،امید حاجیلی در تهران در تاریخ ۲ مهر ۱۳۶۲ دیده به جهان گشود. اصلیت او از تبریز می باشد. پدر او، سابقا در نیروی انتظامی فعالیت داشته و اینک بازنشسته شده است و به موسیقی ترکی که آرشیو بسیار بزرگی از آنرا دارد، علاقمند است.

این خواننده دارای دو برادر میباشد که برادر بزرگترش به عنوان نوازنده ی محبوب ساز سنتور مشغول به فعالیت است و حتی با برادر خود از دوران کودکی به صورت خودآموز ساز میزد.

امید حاجیلی یکی از برادرانش را بر اثر سانحه تصادف از دست داده که این اتفاق برای او بسیار سنگین و ناراحت کننده بوده است. او دارای ۱۹۱ سانتیمتر قد می باشد.

از سن ۹ سالگی نوازندگی پیانو را آغاز کرد و از ۱۱ سالگی وارد هنرستان موسیقی شد، پس از حدود ۳ سال نوازندگی ویولن ساز خود را به ترومپت تغییر داد و هم‌زمان به صورت خودآموز نوازندگی پرکاشن و درام را آغاز کرد و سال ۱۳۷۷ دیپلم هنرستان را گرفت و تا مقطع لیسانس در همان جا ادامه داد و بعد از آن مدرک کارشناسی ارشد موسیقی را از دانشگاه هنر اخذ نمود. او در تک آهنگ «باغ مولوی» ساز ترومبون را نیز نواخته است. امید استاد اسبق دانشکده موسیقی صداوسیما و استاد حال حاضر دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد است.

نوازنده حرفه‌ای ساز ترومپت که در بسیاری از آلبوم‌های موسیقی حضور داشته است، سابقه ده سال نوازندگی در ارکستر سمفونیک تهران ،ارکستر فیلارمونیک تهران، ارکستر سمفونیکِ صدا و سیما و خیلی از ارکسترهای کلاسیک که تا به امروز وجود داشته‌اند. آهنگ‌ساز و تنظیم کننده چندین ترک در آلبوم‌های مختلف و همکاری با خوانندگانی همچون: علیرضا عصار، سیروان خسروی، محسن چاوشی «قطعه مردم آزار»، علی لهراسبی، خشایار اعتمادی، حامی، نیما مسیحا، شاهکار بینش پژوه، محمد زارع، جمشید عزیزخانی و … داشته است و هم‌چنین رهبر ارکسترِ چند گروه پاپ از جمله ناصر عبداللهی و رضا صادقی نیز بوده است و یکی از اعضای اصلی گروه دارکوب است.

اولین آلبومش «به خوانندگی، آهنگ‌سازی و تنظیمِ خودش» الگرو نام داشت که میکسی از چندین سبک موسیقی است، البته با گرایش به سمت موسیقی آمریکای جنوبی که در تاریخ آذر ۱۳۸۷ توسط شرکت ایران گام منتشر گردید. امید حاجیلی بیشتر به سبک لاتین، فانک و آهنگ‌های ریتمیک علاقه‌مند است ولی تحلیل بسیار خوبی از سبک‌های دیگر نیز دارد.

امید حاجیلی بیشتر به سبک لاتین، فانک و آهنگهای ریتمیک علاقه مند است ولی تحلیل بسیار خوبی از سبک های دیگر نیز دارد .تاکنون تک آهنگ های بسیاری از وی منتشر شده است که می توان به دیره ، دلبر، وای وای ، بوم ، تردست و … اشاره داشت .

امید حاجیلی ازدواج نکرده و مجرد است.

Views: 30