زندگی نامه آرزو افشار/ماجرای فرزند خواندگی آرزو افشار
زندگی نامه آرزو افشار/ماجرای فرزند خواندگی آرزو افشار
آرزو افشار متولد ۲۹ مرداد ۱۳۵۷ در تهران بازیگر سینما و تلویزیون است، فارغ التحصیل مقطع فوق لیسانس در رشته کارگردانی از دانشگاه هنر می باشد که علاوه بر بازیگری در دانشگاه تدریس میکند و بدون اینکه ازدواج کند حالا مادر است

به گزارش پایگاه خبری شباویز،آرزو افشار بازیگر سینما و تلویزیون در ۲۹ مرداد ۱۳۵۷ در تهران متولد شده است. او دارای مدرک کارشناسی بازیگری و فوق لیسانس کارگردانی از دانشکده هنر و معماری دانشگاه مدرس است او ضمن تحصیل در دانشگاه در چند آموزشگاه معتبر زیر نظر اساتید خوب  با بازیگری و کارگردانی آشنا شده است. 

آرزو افشار تک فرزند خانواده است که کودکی پرجنب و جوش و پرتحرکی داشته است و از همان کودکی در کلاس های مختلف هنری ورزشی مانند خیاطی، گلدوزی، ژیمناستیک و … شرکت کرده است. 

آرزو افشار مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است. او از نخستین زنانی است که توانسته با وجود مجرد بودن دختری به نام پارمیدا را از بهزیستی به سرپرستی قبول کند.

آرزو افشار به دلیل اینکه از قانون زنان مجرد برای سرپرستی طفل استفاده کرده است تا تصویب شدن قانون جدید در این رابطه اجازه ازدواج نخواهد داشت.

آرزو افشار در سن ۳۰ سالگی متوجه شد که فرزندخوانده است. آرزو افشار در سن ۳۰ سالگی از طریق یکی از اقوام دور متوجه شد که خود یک فرزند خوانده است و هنگامی که تنها فقط یک روز داشته است در تاریخ ۳۰ مرداد سال ۱۳۵۷ در حرم شاه عبدالعظیم رها شده بوده و سپس به شیرخوارگاه سپرده می شود و با نام گلنار به خانواده فعلی اش سپرده می شود.

آرزو افشار در مورد ماجرای فرزندخواندگی اش میگوید که برای اولین بار چندین سال زمان برایم متوقف شد و کار و ادامه تحصیل را رها کردم و خیلی به من سخت گذشت. تا بالاخره توانستم با این مساله کنار بیایم و آن را کتمان نکنم. از همان زمان کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست دغدغه جدی زندگی من شدند.

آرزو افشار در تئاتر شهر با چند نفر از مسئولان بهزیستی آشنا می شود و به درخواست خودش برای آموزش تئاتر به کودکان به شیرخوارگاه آمنه می رود. سال ۱۳۹۲ در جشن شیرخوارگاه نوزادی را که بسیار به عکس های کودکی خودش شبیه بوده است، می بیند و با همه وجودش عشق را تجربه میکند.

او در شیرخوارگاه بسیار به پارمیدا وابسته می شود و سرانجام پس از ۱۶ ماه و گذراندن سختی ها و دوندگی های بسیار موفق می شود با توجه به قانونی که برای بانوان مجرد بالای ۳۵ سال تصویب شده بود، سرپرستی دخترش را برعهده بگیرد.

آرزو افشار و کمند امیرسلیمانی هم مدرسه ای بوده اند. هنگامی که کمند امیر سلیمانی در فلیم سینمایی “ترنج” بازی میکند بسیار مورد توجه دانش آموزان، مسئولان مدرسه و مردم قرار میگیرد. همین امر باعث می شود که آرزو افشار تصمیم بگیرد راه او را دنبال کند و بعد از پایان دوران دبیرستان در رشته بازیگری ادامه تحصیل دهد.

آرزو افشار فعالیت بازیگری خود را از سال ۱۳۷۲ آغاز کرده است و در فیلم ها و سریال های بسیاری از جمله کمکم کن، همکلاس، آژانس دوستی و … بازی کرده است.

آرزو افشار در سال ۱۳۹۲ با بازی در سریال آوای باران در نقش همسر شکیب بازی کرده است که باعث شهرت بیشتر او در بین مردم شده است. سریال آوای باران یک سریال اجتماعی خانوادگی حسین سهیلی زاده است که در آن بازیگرانی مانند حمیدرضا پگاه، سام درخشانی، الهام چرخنده، مهران احمدی و مهران رنجبر به ایفای نقش پرداخته اند. همچنین او بازی کوتاه اما درخشان و تاثیر گذار در سریال”همه چیز آنجاست” داشته است.

Views: 6