دیدار معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک لاتین ایران
دیدار معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک لاتین ایران
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با اسقف اعظم کلیسای کاتولیک لاتین ایران با اشاره به رونق وقف در ایران گفت: در بعد بین الملل برای توسعه وقف می توانیم همکاری مشترک تعریف کنیم.

به گزارش پایگاه خبری شباویز،حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و عباس لهراسبی، مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به همراه جمعی از مدیران این سازمانبا حضور در کلیسای کاتولیک لاتین  با اسقف اعظم این کلیسا دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام عادل در این دیدار ضمن تبریک عید میلاد مسیح(ع) با بیان اینکه پیروان حضرت عیسی(ع) و سایر ادیان در سراسر دنیا و در ایران اسلامی یک زندگی مسالمت آمیز را دارند، گفت: اینکه امروز بیت‌لحم که زادگاه حضرت عیسی(ع) است با توجه به شرایطی که صهیونیست ها ایجاد کرده اند، وضعیت آرامی را ندارد ناراحت هستیم و آرزو می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر مردم فلسطین از مسلمانان و مسیحیان و یهودیان در آرامش و امنیت زندگی کنند.

وی با اشاره به رونق وقف در ایران اظهار کرد: مدیریت بقاع متبرکه و اماکن مذهبی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه انجام می شود.

حجت الاسلام عادل با بیان اینکه در بعد بین الملل برای توسعه وقف می توانیم همکاری مشترک تعریف کنیم، افزود: تقریبا صد هزار مسجد و هشت هزار امامزاده و اماکن مذهبی در ایران وجود دارد. ۲۰۰ هزار موقوفات درمانی، آموزشی، درمانی و حوزه های علمیه وجود دارد که توسط مردم و بر اساس حس تعاون و همدلی بین افراد ایجاد شده است. د

دومینک  جوزف ماتیو (Dominique joseph MATHIEU )، اسقف اعظم کلیسای کاتولیک لاتین ایران نیز با اشاره به انتخاب سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) به عنوان سال نوی میلادی گفت: جشن کریسمس، یکی از اعیاد مذهبی پیروان دین مسیحیت است که آن را روز تولد حضرت مسیح(ع) می دانند. در این روز پسری از طرف خدا به عنوان انسان روی زمین قرار گرفت و در بین ما حاضر شد و ما اعتقاد داریم که عیسی مسیح(ع) از طرف خدا آمده تا نوری برای ما مسیحیان و مردم جهان باشد که در آن زمان در تاریکی به سر می بردند و اکنون نیز گاهی این جهان در تاریکی به سر می برد.

وی اظهار کرد: ما به عنوان اینکه همگی نسلی از حضرت ابراهیم(ع) هستیم امیدواریم بتوانیم این محبت را دریافت کنیم و برای اینکه جهانی بهتر و انسانهای بهتری باشیم در تلاش باشیم.

اسقف اعظم کلیسای کاتولیک لاتین ایران ضمن ابراز خرسندی از اینکه توسط پاپ انتخاب شده تا به ایران بیاید عنوان کرد: همیشه برای ایشان و همه مردم و همسایگان خود در ایران دعا می کنم. با اینکه ممکن است دیدگاه های متفاوت درباره حضرت عیسی مسیح(ع) داشته باشیم، اما هر دو به ایشان به عنوان فردی مهم و اثرگذار اعتقاد داریم و می تواند باعث شود با هم ارتباط بهتری داشته باشیم.

وی افزود: بیت‌لحم به معنی سرزمین اهدای نان است و ما این اهدا را در بین خود داریم، همان چیزی که شما آوردید و ما در اختیار شما گذاشتیم که امیدواریم باعث خوشحالی شما باشد.

دومینک ماتیو با اشاره به موضوع وقف گفت: وقف باعث می شود مردم در ارتباط با یکدیگر باشند و به هم کمک کنند. مسیحیان کاتولیک نیز این کار را انجام می دهند و در زلزله بم همکاری های خوبی صورت گرفت. فعالیت بین المللی از طرف کلیسای کاتولیک هم مهم برشمرده می شود و پاپ نیز مردم را به انجام این فعالیتها و کمک به یکدیگر تشویق می کنند.

عباس لهراسبی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه نیز ضمن تبریک سال جدید مسیحی گفت: پیام تبریک ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه را از سوی روابط عمومی این سازمان خدمت شما عرض می کنیم و امیدواریم سال جدید، سال صلح و دوستی باشد.

وی اظهار کرد: اتفاقاتی که در اوکراین و غزه رخ داده همه ملتهای جهان را تحت تاثیر قرار داده، امیدواریم امسال، سال دوستی پایدار برای همه ملتها باشد.

Visits: 7