برنامه‌ریزی برای صادرات محصولات کهگیلویه و بویراحمد به کشورهای همسایه
برنامه‌ریزی برای صادرات محصولات کهگیلویه و بویراحمد به کشورهای همسایه
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: محصولات استان می‌توانند به بازار کشورهای همسایه از جمله عمان و قطر صادر شوند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، سید علی احمدزاده  در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج با تاکید بر ارتباط استان با کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: ارتباط با هر کدام از کشورهای حوزه خلیج فارس می تواند منجر به پیشرفت و توسعه استان شود و نباید از ظرفیت این کشورهای برای ایجاد ارتباط و افزایش صادرات محصولات غافل شویم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: عمان یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس است که ارتباط خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد و فرصت خوبی است تا محصولات استان به بازار این کشور صادر شود.

وی بیان کرد: استان مناظر بکر و زیبایی برای جذب گردشگر دارد که زمینه حضور گردشگران کشورهای عربی به خصوص عمان به استان فراهم شود تا گردشگری استان رشد و توسعه یابد.

احمدزاده با اشاره به اینکه زمستان استان و دامنه دنا نیز هم می تواند گردشگرپذیر باشد، گفت: استان‌های غربی در تلاش برای ایجاد ارتباط با همسایگان خارجی هستند و استان کهگیلویه و بویراحمد نیز نباید از این ظرفیت غافل شود.

استاندار ادامه داد: به جزء عمان، کشور قطر نیز ارتباط خوبی با جمهوری اسلامی ایران دارد و از بازار این کشور برای صادرات محصولات استان نباید غافل شویم.

وی تصریح کرد: علاوه بر کشورهای حوزه خلیج فارس، کشور روسیه هم می تواند ظرفیت خوبی برای محصولات استان کهگیلویه و بویراحمد باشد و بازار این کشور مطالبه گر است.

احمدزاده با اشاره به اینکه ارتباط با اروپا از طریق روسیه محقق می شود، افزود: چون ارتباط با اروپا از دست رفته تمایل برای استفاده از محصولات جمهوری اسلامی ایران افزایش یافته است و استان ما نیز در این زمینه تلاش خود را انجام دهد.

استاندار عنوان کرد: بسیاری از محصولاتی که روسیه نیاز دارد را می توانیم تامین کنیم لذا برای صادرات استان سیاست گذاری اساسی داشته باشیم و از این فرصت غافل نشویم.

وی خاطرنشان کرد: با صادرات محصولات استان به کشور افغانستان موافق هستیم و نباید از بازار این کشور غافل شویم، ضمن اینکه عراق هم ظرفیت خوبی برای صادرات محصولات استان است.

استاندار عنوان کرد: دو واحد پلیمر و پتروشیمی گچساران در استان وجود دارد که می توانیم در این بخش ها هم صادر کننده باشیم.

احمدزاده با اشاره به برگزاری همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری در استان گفت: دستگاه های استان در برگزاری همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری حضور اثرگذاری داشته باشند.

پیش از سخنان استاندار؛ قبادی رئیس اتاق بازرگانی یاسوج از سفر هیات تجاری عمان به استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد.

Views: 3