برترین پزشک متخصص غدد کودکان جهان از ماندنش در ایران می‌گوید
برترین پزشک متخصص غدد کودکان جهان از ماندنش در ایران می‌گوید
برترین پزشک متخصص غدد کودکان جهان چگونگی انتخاب خود به عنوان متخصص برتر کودکان در جهان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، مریم رزاقی آذر، برترین پزشک متخصص کودکان جهان در برنامه تلویزیون «صبح بخیر ایران» حضور پیدا کرد .

رزاقی آذر در مورد کسب جایزه بین‌المللی خود گفت: انجمن اروپایی غدد اطفال بزرگترین انجمن علمی در این رشته با هزار و ۲۰۰ عضو است. در شصت‌ویکمین دوره این کنگره یکی از جوایز به پزشک غدد کودکان بین‌المللی تعلق می‌گیرد. این شخص باید توسط سه نفر از پروفسوران انجمن معرفی شده و بعد از سابقه حرفه‌ای وی به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت برخورداری از صلاحیت لازم، جایزه را دریافت می‌کند. امسال من موفق به کسب این جایزه شدم. 

وی افزود: من همیشه عاشق درس خواندن و کار خود بوده‌ام. این جایزه به واسطه یک عمر کار و زحمت در زمینه غدد کودکان به من تعلق گرفت و باعث خوشحالی بسیار من شد؛ چرا که در تمام این مدت مشغول به انجام کاری بودم که آن را از ته قلب دوست داشتم.

این متخصص کودکان اظهار داشت: من دوره پزشکی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندم و بعد از آن سه کشف را در رابطه با غدد کودکان به ثمر رساندم و با ارسال نمونه‌هایی به دانشگاه کورنل آمریکا این کودکان را معالجه و درمان کردم. 

وی همچنین گفت: من وطن خود را دوست دارم و همواره هدفم بر این بود که به مردم این کشور خدمت کنم. در سال ششم تحصیل خود در دانشگاهی در آمریکا پذیرش شدم، اما تصمیم گرفتم که در کشور خود بمانم. 

رزاقی در مورد دفاع از نام خلیج فارس در کنگره دبی، گفت: من در آنجا دو کنفرانس داشتم و خانمی که قبل از من صحبت می‌کرد، همواره به خلیج فارس، با عنوان خلیج عرب اشاره می‌کرد. این موضوع باعث ناراحتی من شد. بعد از آن در کنفرانس خودم به این موضوع اشاره کردم که خلیج فارس همواره خلیج فارس بوده و خلیج فارس هم می‌ماند. 

وی در ادامه افزود: در ادامه این قضیه به من گفتند که کار اشتباهی کردم؛ چرا که یک کنفرانس علمی، بحث سیاسی مطرح کردم و از من خواستند که عذر خواهی کنم. من با تاکید بر اینکه حرفی که زده بودم صرفا حقیقت بود، به جای عذرخواهی همین موضوع را باری دیگر در کنفرانس بعدی اعلام کردم. بعد از آن کار به جایی کشید که میکروفن من را خاموش کردند. 

Visits: 1