امیر جعفری موفق به کسب مدال طلا مجموع شد
امیر جعفری موفق به کسب مدال طلا مجموع شد
امیر جعفری ملی‌پوش پاراوزنه برداری ایران در رقابت‌های جام جهانی گرجستان اولین مدال طلای تیم ملی کشورمان را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،رقابت‌های جام جهانی وزنه برداری به میزبانی کشور گرجستان در حال برگزاری است و امروز در سومین روز از مسابقات، امیر جعفری دومین نماینده کشورمان در دسته ۶۵ کیلوگرم به روی تخته رفت و در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه ۱۸۳ کیلوگرمی شد. او در حرکت دوم وزنه ۱۸۷ کیلوگرم و در حرکت سوم وزنه ۱۹۲ کیلوگرم را مهار کرد و در جایگاه ششم ایستاد و در بخش مجموع به مدال طلا رسید.

در این دسته وزنی ۲۰ ورزشکار به رقابت پرداختند که در بخش انفرادی نمایندگانی از کشور‌های چین، نیجریه و هند به ترتیب در رده‌های اول تا سوم ایستادند.

پیش از این نیز محسن بختیار در دسته ۵۹ کیلوگرم به مدال برنز رسید.

در ادامه این رقابت‌ها فردا روح اله رستمی در دسته ۸۰ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌رود.

گفتنی است این پنجمین دوره جام جهانی پاراوزنه برداری در سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شود و آخرین رویداد این رشته ورزشی پیش از بازی‌های پارالمپیک پاریس است و در این دوره ۳۲۹ ورزشکار از ۷۱ کشور برای کسب رنکینگ پارالمپیک پاریس در پایتخت گرجستان شانس خود را برای کسب سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی امتحان می‌کنند.

در این مسابقات گرجستان با ۱۶ ورزشکار، ازبکستان با ۹ ورزشکار، چین با ۸ ورزشکار و تیم ملی ایران با ۷ ورزشکار، دارای بیشترین ورزشکار در بخش آقایان هستند.

Views: 3