استقرار ایستگاه سنجش آلودگی‌ هوا در شهرهای گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد
استقرار ایستگاه سنجش آلودگی‌ هوا در شهرهای گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: انباشت آلاینده‌های هوا در زمستان و گرد و غبار در تابستان از علل ایجاد کارگروه اضطرار آلودگی هوا است.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، اسلام جاودان‌خرد در نخستین جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان گفت: انباشت آلاینده‌های هوا در زمستان و گرد و غبار در تابستان از علل ایجاد کارگروه اضطرار آلودگی هوا در ادارات محیط زیست است.

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد بر تجهیز ایستگاه‌های سنجش آلودگی، رفع نقص، تعمیر، خرید ، نصب و راه‌اندازی ایستگاه‌ها تاکید کرد و گفت: تا قبل از سال ۱۴۰۲ استان فقط دو ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرستان های بویراحمد و گچساران داشتیم  که اغلب قطعات بدلیل تحریم‌های ظالمانه مستهلک و از رده خارج شده بودند.

این مسوول در ادامه به راه اندازی سه ایستگاه جدید اشاره کرد و افزود: در سال جاری با رایزنی‌های متعدد از اعتبارات ملی و استانی موفق شدیم ۳ ایستگاه جدید برای شهرستان‌های لیکک ، دهدشت و مجدد در گچساران خرید و راه‌اندازی کنیم.

وی گفت: در شهرستان گچساران بدلیل آلودگی های صنعتی متعددی که دارد هم اکنون دو ایستگاه سنجش مستقر شده که این ایستگاه‌ها مجهز به آنالیزر گرد و غبار و اُزن هستند .

وی همچنین به انباشت آلاینده‌های هوا در فصل زمستان اشاره و خاطرنشان کرد: علل آن وارونگی هوا می باشد مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

Views: 1