ارائه برق رایگان به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد در صورت همکاری با مدیریت مصرف برق
ارائه برق رایگان به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد در صورت همکاری با مدیریت مصرف برق
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشاورزان استان به ازای پنج ساعت همکاری با طرح‌ مدیریت مصرف انرژی ، ١٩ ساعت برق رایگان دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از ایرنا،رسول روستائی روز شنبه  افزود: میزان مصرف برق چاه‌های کشاورزی بر اساس پروانه بهره برداری، روزانه ١٩ ساعت تعیین شده است.

وی بیان کرد: مشترکان کشاورزی در قبال پنج ساعت مدیریت مصرف در ساعات اوج بار از ساعت ۱۳ تا ۱۸ به میزان ١٩ ساعت در شبانه روز از برق رایگان بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ساز و کار جدید تشویقی برای مصرف بهینه در این بخش برای نخستین بار خبر داد و گفت: مطابق این طرح چنانچه کشاورزان با بهینه سازی مصرف از طریق اصلاح پمپ‌ها و سایر موارد بتوانند صرفه جویی بیشتری داشته باشند، برق صرفه جویی شده با نرخ پلکانی و افزایشی و تا ۲۲هزار ریال به ازای هر کیلووات ساعت صرفه جویی از آنان خریداری می شود که چهار برابر هزینه تأمین برق است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۸۵ درصد مصرف برق استان خانگی است تاکید کرد: همراهی شهروندان و مشترکان برق می تواند زمینه عبور بدون خاموشی از تابستان گرم را فراهم کند.

روستایی افزود: صرفه جویی در ساعات اوج مصرف برق با اقدام هایی مانند خاموش کردن لامپ‌های اضافی، لباسشویی، اتو و موکول کردن برنامه‌ها به ساعات دیگر، کمک شایانی به کاهش مصرف برق می‌کند.

وی با اشاره به مشوق‌های اعمال شده برای مشترکان برق در استان، گفت: در قالب این مشوق‌ها مشترکان خانگی با کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته پاداش و همچنین جایزه دریافت کنند.

روستایی زمان پیک مصرف برق در استان را از ساعت های ۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ شب دانست و خاطرنشان کرد: نیاز مشترکان برق درزمان پیک به خاموش کردن وسایل برقی پُرمصرف خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد:آمار رشد کم سابقه مصرف برق هشدار قطع مشترکان پرمصرف و همچنین نیاز به خاموشی های با برنامه را به دنبال خواهد داشت به همین علت از شهروندان استان انتظار می رود تا نسبت به مدیریت مصرف خود اقدام نکنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق کهگیلویه وبویراحمد یادآور شد قطع برق خانگی در برنامه شرکت توانیر در تابستان امسال پیش بینی شده اما در صورتی که مشترکان چهار برابر الگو مصرف داشته باشند پس از یادآوری و اخطار برق آنان قطع می شود.

روستایی تصریح کرد:همچنین استفاده های غیرمجاز برق جریمه های زیادی برای مشترکان دارد به طوری که اخذ ۱۰۰ برابری هزینه برق یارانه ای،ضبط دستگاه ها و جریمه های نقدی،امحای ماینرهای غیراستاندارد و حبس در انتظار سودجویان خواهد بود.

Views: 1