آماده‌باش حداکثری ارتش رژیم صهیونیستی در آستانه سخنرانی سیدحسن نصرالله
آماده‌باش حداکثری ارتش رژیم صهیونیستی در آستانه سخنرانی سیدحسن نصرالله
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد در امتداد مرز شمالی با لبنان در حالت «آماده‌باش» حداکثری قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی امروز جمعه اعلام کرد در امتداد مرز شمالی با لبنان در حالت آماده‌باش حداکثری قرار دارد.

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، این اظهارات «دانیل هاگاری» سخنگوی ارتش اسرائیل ساعاتی پیش از سخنرانی مورد انتظار «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله و «یک روز بعد از تبادل آتش شدید غیرمعمول در مرز» فلسطین اشغالی و لبنان بیان شد. 

وی ضمن بیان این که «ارتش در میانه یک عملیات گسترده در مرز شمالی قرار دارد»، مدعی شد: «ما در سطح بسیار بالای آمادگی در شمال قرار داریم–در سطح بسیار بسیار بالای هشدار برای پاسخگویی به هر رویدادی که امروز و در روزهای آینده رخ می‌دهد». 

قرار است دبیرکل حزب‌الله لبنان امروز جمعه (سوم نوامبر، ۱۲ آبان) ساعت سه به وقت بیروت سخنرانی کند. کانال‌های خبری نزدیک به حزب‌الله پیش‌تر تیزری در این خصوص منتشر کردند که توجه بسیاری را در این شرایط حساس به خود جلب کرد. 

شبکه ماهواره‌ای «المیادین» در این خصوص گزارش داد آمریکا سخنرانی سید حسن نصرالله را از نزدیک دنبال می‌کند و رژیم صهیونیستی نیز نگران این سخنرانی است.

از زمان آغاز نبرد طوفان الاقصی علیه اشغالگران صهیونیست در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) دبیرکل حزب‌الله لبنان سخنرانی نکرده و تنها چهارشنبه (سوم آبان) در نوزدهمین روز نبرد با اشغالگران میزبان «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و «صالح العاروری» نائب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس بود. 

«حسن فضل‌الله» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان پیش‌تر درباره مواضع دبیرکل حزب‌الله در خصوص عملیات طوفان الاقصی و درگیری‌های مرزی در جنوب لبنان و اینکه او چرا تا این لحظه اقدام به سخنرانی نکرده، اظهار داشت سید نصرالله هر لحظه تحولات جنوب لبنان و غزه را دنبال می‌کند و همراه با فرماندهان میدانی مقاومت بر مدیریت نبرد نظارت دارد. سید حسن نصرالله کسی است که این نبرد را مدیریت می‌کند و برای هر احتمال و سناریویی آماده است.

Views: 1