آلودگی هوای ۳ کلان‌شهر تا ۲ روز آینده ادامه دارد
آلودگی هوای ۳ کلان‌شهر تا ۲ روز آینده ادامه دارد
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در 2 روز آینده در تهران، کرج و اراک، تداوم پایداری جو همراه با افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم، پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در اراک، اصفهان، تهران و کرج آلودگی هوا داریم و روز آینده در تهران، کرج و اراک غلظت آلایندگی‌های جوی افزایش و کیفیت هوا کاهش می‌یابد.

وی افزود: روز چهارشنبه ۲۴ آبان با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب و غرب به تدریج جنوب غرب، ارتفاعات البرز غربی، ارتفاعات زاگرس مرکزی، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و کهکیلویه و بویراحمد ابرناکی و بارش خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز پنج‌شنبه ۲۵ آبان سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب، برخی نقاط استان‌های بوشهر، غرب و جنوب اصفهان، هرمزگان و جنوب ارتفاعات کرمان فعال است.

ضیائیان ادامه داد: شدت بارش‌ها روز چهارشنبه در استان‌های خوزستان و ایلام و برخی نقاط کردستان، لرستان و کرمانشاه خواهد بود. روز پنج‌شنبه علاوه بر استان‌های مذکور در برخی نقاط فارس، هرمزگان و کهکیلویه و بویراحمد شدت بارش‌ها بیشتر است.

وی افزود: روز جمعه ۲۷ آبان در نوار غربی کشور، سواحل خزر، شمال غرب، جنوب شرق و شرق کشور رگبار و باران، گاهی رعدوبرق دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی عنوان کرد: روزهای جمعه و شنبه پیش‌رو در دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید داریم که با خیزش گردوخاک همراه است.

ضیائیان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران طی ۲ روزه آینده نیمه ابری و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۲ و ۱۴ درجه خواهد بود. 

وی افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۱ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و همدان با کمینه دمای ۲ درجه بالای صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

* آلودگی هوا ۲ روز اینده در پایتخت ادامه دارد

وی اظهار داشت: به دلیل تداوم پایداری جو همراه با انباشت آلاینده‌های جوی، از بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ تا صبح پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۵، تشدید کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود، این شرایط امروز در ‌تهران، کرج، اراک، اصفهان و اهواز و روزهای ‌چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ و پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ در تهران، کرج و اراک حاکم است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: در این راستا افزایش شاخص‌های آلودگی هوا، افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت وضع هوا در حد ناسالم و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) به ویژه در مناطق پرتردد تا حد بسیار ناسالم پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: توصیه می‌شود ‌کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تاکید بر عدم تردد غیرضروری برای همه گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده ها تا حد بسیار ناسالم، در دستور کار باشد.

Views: 1