آلودگی هوای کلان‌شهرها تا پایان هفته و یخبندان در ۱۰ استان
آلودگی هوای کلان‌شهرها تا پایان هفته و یخبندان در ۱۰ استان
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از 11 دی تا پایان هفته جاری در اغلب نقاط کشور، جوی آرام همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها خصوصا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری شباویز به نقل از خبرگزاری فارس، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: فردا یک‌شنبه در برخی نقاط استان‌های فارس، یزد و کرمان، بارش پراکنده داریم، همچنین روز دوشنبه ۱۱ دی در بخش‌هایی از خوزستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیز بارش پراکنده و رگبار و رعدوبرق داریم.

وی گفت: روز دوشنبه هفته جاری بارش پراکنده در استان‌های ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود و در سایر نقاط کشور تا پایان هفته جوی آرام همراه با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی خصوصا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوای پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌‌شود و این شرایط فعلا تا روز چهارشنبه ادامه دارد، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۱۳ و ۵ درجه خواهد بود.

ضیائیان افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۹ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد، همدان، ارومیه و شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر سردترین‌ مراکز استان خواهد بود.

وی گفت: روز آینده در ۱۰ مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود که شامل همدان، قزوین، شهرکرد، سنندج، تبریز، بیرجند، بجنورد، اردبیل، اصفهان و ارومیه است.

Views: 3